Автобус проїхав 180 км за три години. За першу годину він проїхав $\frac{5}{18}$ цієї відстані, а за другу — $\frac{5}{12}$. Скільки кілометрів проїхав автобус за третю годину?
Розв'язок:
1) 180 : 18 • 5 = 50 (км) – проїхав за першу годину.
2) 180 : 12 • 5 = 75 (км) – проїхав за другу годину.
3) 180 – (50 + 75) = 55 (км) – проїхав за третю годину.
Відповідь: 55 км.
